Den studentstva

s1

Tradiční studentský svátek - Mezinárodní den studentstva - jsme letos oslavili ve čtvrtek 16. listopadu netradičním způsobem.

Ve vyzdobené školní budově se pro „oslavence“ otevřely nejrůznější tvořivé, prožitkové, poznávací a sportovní workshopy. „Návštěvníci“ si tak mohli vyzkoušet profesi chirurga při šití a vytahování stehů na zákrokovém sále, vyráběli šperky, pracovali tvořivě s gelem, skládali vánoční ptačí budky, vyzkoušeli si tvoření z odpadových materiálů i tvoření z papíru. Pro ty, kteří chtěli znát složení svého těla, byl připraven přístroj InBody. V tělocvičně si mohli žáci vyzkoušet různá sportovní nářadí. Nechyběly také ochutnávky zdravých pomazánek či zdobení perníčků. Některé studentky uvítaly možnost zkrášlení v salonu, kde si mohly nalakovat nehty nebo si nechat namalovat tvář. Pro milovníky adrenalinových aktivit byl připraven workshop ve sklepě.

Další studenti poměřovali své vyjadřovací schopnosti v argumentační soutěži, jiní soutěžili ve AZ-kvízu. Lyceisté a asistenti zubního technika si poslechli přednášku o nových oborech na Vysoké škole báňské. Nechyběla přednáška o LGBT komunitě, společenských jevech v animovaném filmu či o virulenci covidu. V učebně výpočetní techniky „jela na plné obrátky“ 3D tiskárna, která přítomné „potěšila“ zajímavými dárečky. Příjemnou regeneraci nabídl masážní salon. Mnozí se dozvěděli nové informace o sobě samých ze stromu osobnosti. Velké oblibě se těšila také čajovna na chodbě.

Zajímavý program si pro první ročníky přichystali spolužáci z posledních ročníků příslušných studijních oborů. „Nováčci“ byli pasováni do stavu studentského, což museli potvrdit složením slibu a splněním originálních soutěžních úkolů.

Závěrečnou tečkou celého svátečního dopoledne byl chutný oběd, kdy si všichni strávnici pochutnali na smažených kuřecích křidélkách a sýrových taštičkách.

Celý den proběhl v příjemné tvořivé atmosféře a my se už teď těšíme na příští oslavu Dne studentstva.

Za organizační tým Mgr. Petra Havlásková, Ph.D., Mgr. Markéta Shingler a Mgr. Eva Schichelová